+420 775 011 320
MenuMENU
Search

×


Automatická pískovačka BMF

automaticka-piskovacka-bmf-twister.jpg

Automatické pískovací zařízení TWISTER a TORNADO

Tryskací zařízení od společnosti BMF je unikání a patentovaný stroj svého druhu, který je určen pro tryskání jak menších sérií výrobků tak i pro větší série. Firma vyrábí dvě velikosti zařízení pod názvem Twister a Tornado. Rozdíl mezi těmi velikostmi je pouze v jejich kapacitě a maximální velikosti výrobku.

 

POPTÁVKA


rotace-twister_tornado.jpg

Funkčnost pískovací zařízení TWISTER a TORNADO

Nové uspořádání funkčních prvků a jejich kinematiky (přesah rotačních a kyvných pohybů) umožňuje rovnoměrné pokrytí povrchů, spodní strany a případně také vnitřních ploch opracovávaných kusů tryskacím prostředkem.
Metací kolo se speciálním tvarem lopatkového kola (plynulá regulace otáček do 9 000 ot/min) vrhá tryskací materiál pomocí proudu vzduchu na obrobky nacházející se v držáku obrobků.
Ty jsou unášeny rotujícím diskem okolo rovněž rotujícího metacího kola. Jemné částice jsou odsávány z tryskací komory pomocí připojeného odsávání. Poté se tryskací materiál znovu vrací do pracovního okruhu.

 


bmf_automaticke-tryskani.jpg

Automatický systém pro TWISTER a TORNADO

Zatímco tryskací roboty se již nějakou dobu používají u větších předmětů, zejména u ocelových konstrukcí, vývoj takové technologie pro malé a střední díly je stále v začátcích.
U produktů TWISTER a TORNADO je k dispozici automatizované zařízení, které lze integrovat do výrobních linek a významně tak přispět k vytvoření plně automatických procesních linek.

Na rozdíl od známého použití robotů jako manipulačních prvků pro tryskání velkých komponentů jsou automatické tryskací systémy TWISTER a TORNADO nabízené společností BMF schopny zpracovat tryskací procesy pro malé a střední komponenty. Využívání robotů zde probíhá ve smyslu další automatizace složitých technologických procesů. Plnění systémů částmi, které mají být zpracovány ze skladu dílů (zásobník) a jejich vyjmutí z tryskacího systému a skladování ve skladu po tryskání, tvoří rámec pro úsporu práce pro další možná automatizační řešení.