Pískovací roboti

Společnost Blastman s více než 40letými zkušenostmi provozuje stovky robotů, které jsou známé svou spolehlivostí a vynikajícím výkonem. Některé z nejdéle běžících instalací pískují tisíce hodin a stále fungují po dobu přesahující 25 let.

Roboti od Blastman jsou neúnavní pracovníci s mnohonásobně vyšší efektivitou než jakýkoliv ruční pískovací systém. Dosahují výjimečných výsledků díky svému vysokému tlaku, přesnému ovládání pískovacích trysek o velkém průměru a nepřetržitému provozu.

Ovládání a údržba těchto robotů jsou velmi jednoduché. Manipulace probíhá pomocí joysticků, což zajišťuje bezpečnost, nízkou náročnost a eliminaci rizika úrazů (jediný doporučený ochranný prostředek jsou špunty do uší). Roboti vylučují riziko lidské chyby a zaručují konstantně vysokou kvalitu bez ohledu na denní dobu. Krátké zaškolení umožňuje původním pracovníkům ručního tryskání ovládat tyto roboty. Nabídka zahrnuje mostové i nástěnné roboty.

Mostový robot disponuje 8 osami a teleskopickými kloubovými rameny pro směrování pískovacích trysek. S výsuvným ramenem je schopen dosáhnout skrz okna nebo jiné otvory. Díky konstrukci mostového jeřábu a pohyblivému teleskopickému rameni má vynikající dosah a zvládne pískování i nejsložitějších obrobků.

Nástěnný robot pohybuje ramenem podélně v pískovací komoře po kolejnicích, které jsou připevněny na stěnách. Zvedací pojezd pohybuje ramenem svisle na hlavním rámu. Robot se obvykle skládá ze 4-7 os a lze k němu přidat další, například otočný stůl, rotační zařízení nebo lineární pohyb.