+420 775 011 320
MenuMENU
Search

×


Pískovací kabina

piskovaci-hala-box.jpg

Obecně

Pískovací kabina slouží pro pískování rozměrnějších výrobků. Kabina je vždy vyráběna na základě individuálních požadavků zákazníka. Kabinu lze vyrobit od nejmenších velikostí - například 2 x 2 x 2.5m (d x š x v) až po nadrozměrné velikosti - například 30 x 8 x 8m (d x š x v).
Výbava se vždy určuje podle vytíženosti kabiny. Lze ji vybavit plně automatizovaným sběrným systémem pro abrazivo nebo jednodušší variantou v podobě částečně automatizované přepravy a čištění abraziva. Každá kabina by měla mít odpovídající filtrační zařízení, které pro pracovníka zajistí ideální prostředí. Je také potřeba zajistit kabinu zevnitř - stěny se zakrývají ochrannou plachtou a podlahy silným plechem. Pokud zákazník plánuje robotické tryskání, připravíme kabinu tak, aby splňovala veškeré požadavky na statiku a nosnost. V případě zájmu se o tryskacích robotech Blastman dozvíte více zde.

POPTÁVKA


filtracni_jednotka_piskovacka.jpg

Filtrační zařízení

Filtrační zařízení slouží pro odtah prachových částic z pískovací kabiny, které vznikají během pískování. Je důležité, aby byla fitrace správně dimezovaná pro odpovídající prostor a byla tak schopna i při částečně znečištěných filtrech plnit svou funkci. Díky filtraci má pracovník zajištěné lepší pracovní podmínky a viditelnost. To se samozřejmě podepisuje i na dokonalejším výsledku. Zároveň se na výrobku neusazuje prach, takže ho již není potřeba před další povrchovou úpravou čistit. 


sberny_system.jpg

Sběr abraziva

Sběr abraziva je navrhován dle potřeb zákazníka. K dispozici je více variant - od ručního shrnování do sběrné jámy, po celopodlahový sběr zajišťující přepravu abraziva z každého koutu pískovací kabiny. Naše společnost je schopna dodat systémy:

  • Sběrná jáma - zpravidla umístěna v rohu pískovací kabiny
  • Šnekový dopravník - zpravidla umístěn po stranách pískovacího boxu
  • Pásový dopravník - zpravidla umístěn po stranách pískovacího boxu
  • Shrnovací dopravník - používá se buď v případě celopodlahového sběru a pokryje celý prostor kabiny nebo se využívá pro obvodový sběr tryskacího materiálu

recyklacni_system.jpg

Recyklační systém

Pro zvýšení životnosti abraziva je důležité mít ideální recyklační systém. Součástí recyklačního systému je sběrný systém (viz sekce výše), korečkový dopravník, pračka vzduchu a zásobník. Dle potřeb je možné systém dále vybavit sítem či magnetem pro třídění kovového a nekovového abraziva. Systém musí být vždy dobře odladěn, aby dokázal správně separovat jak těžká abraziva (např. ocelová drť), tak velmi jemná a lehká abraziva (např. balotina). V případě použití pískovacího robota Blastman Robotics se celý systém přizpůsobí potřebám robota tak, aby vždy dostal včas potřebné množství abraziva pro pískování.


tlakova-piskovacka-mobilni-hm-200.jpg

Pískovací zařízení

Hlavní částí pískovacího boxu je samotné pískovací zařízení. Většinou se využívá velikost min. 200 litrů. Ve výjimečných případech se dodává tlaková nádoba o kapacitě 300 litrů. Zařízení je umístěno pod zásobníkem s abrazivem, se kterým je propojeno těsnící hadicí pro snížení prašnosti v okolí. Díky dálkovému ovládání, umístěnému na tryskací hadici, může pracovník pohodlně ovládat tlakovou nádobu z vnitřku pískovací kabiny. Bližší informace o tlakových zařízeních naleznete v našem e-shopu zde.

 


ocelova_konstrukce.jpg

Konstrukce pískovací kabiny

Pískovací kabiny vyrábíme z povrchově ochráněné robustní konstrukce. Velikost konstrukce je dána dle požadavku zákazníka či prostoru. Z naší výroby přichází konstrukce připravena pro smontování u zákazníka. Šetří se tím čas montáže. Velikost konstrukce je přizpůsobena představám zákazníka, aby i v případě zavěšení pískovacího robota či pracovních plošin, měla vždy dostatečnou stabilitu.  


piskovaci_box_panel.jpg

Opláštění pískovací kabiny

Pískovací kabiny či boxy lze vyrobit téměř z jakéhokoliv materiálu a téměř v jakémkoli rozsahu. Pokud má zákazník místnost, garáž či budovu, kterou nepoužívá a rád by z toho udělal tryskací box, je přesně cílenými úpravami možné. V případě, že si zákazník od naší společnosti objedná kabinu "na klíč", tak stěny a strop většinou děláme pomocí sendvičových panelů, které snižují hlučnost v okolí kabiny či boxu. Jejich tloušťka se určuje dle velikosti kabiny a požadovaného odhlučnění. 


vykres_piskovani.jpg

Další vybavení

Pískovací kabinu dále vybavujeme dle požadavků zákazníka:

  • Pracovní plošiny upravené pro pískovací boxy
  • Automaticky řízené doplňování abraziva do systému
  • Propojení systému s řídícím systémem výrobního procesu (sběr dat během tryskání)
  • Speciální konstrukce pro pískovacího robota Blastman Robotics
  • Bezpečnostní systém pro zachycení pracovníků v případě práce ve výškách
  • VPN propojení se servisním střediskem