+420 775 011 320
MenuMENU
Search

×


Pískovací kabina

piskovaci-hala-box.jpg

Obecně

Pískovací kabina slouží pro pískování rozměrnějších výrobků. Kabina je vždy vyráběna na základě individuálních požadavků zákazníka. Kabinu lze vyrábět od nejmenších velikosti například 2 x 2 x 2.5 (d x š x v) až po nadrozměrné velikosti například 30 x 8 x 8m (d x š x v).
Výbava se vždy určuje podle vytíženosti kabiny. Lze ji vybavit plně automatizovaným sběrným systémem pro abrazivo, nebo jednodušší variantou v podobě částečné automatizované přepravě a čištění abraziva. Každá kabina by měla být vybavena odpovídajícím filtračním zařízením, které zajistí ideální prostředí pro pracovníka. V neposlední řadě je potřeba kabinu uvnitř ochránit před rychlým opotřebením jak stěn tak podlahy což nám zajistí jak ochrana na stěnách tak na podlaze. V případě, že zákazník plánuje robotické tryskání připravíme kabinu tak, aby splňovala požadavky na statiku a nosnost. V případě zájmu se o tryskacích robotech Blastman dozvíte více zda. 

POPTÁVKA


filtracni_jednotka_piskovacka.jpg

Filtrační zařízení

Filtrační zařízení slouží pro odtah prachových částic z pískovací kabiny, které vznikají během pískování. Je vždy potřeba, aby byla fitrace správně dimezovaná pro odpovídající prostor tak, aby byla schopna i při částečně znečištěných filtrech plnit svou funkci. Díky filtraci má pracovník zajišté lepší pracovní podmínky a viditelnost na základě čehož je výsledek pískování vždy lepší. V neposlední řadě se na výrobku neusazuje prach, který musí následně pracovník složitě vyfoukávat tak, aby nezpůsobil problémy při další povrchové úpravě. 


sberny_system.jpg

Sběr abraziva

Sběr abraziva se vybírá dle potřeb zákazníka. Je k dispozici více variant od ručního shrnování do sběrné jámy po celopodlahový sběr, který zajistí přepravu abraziva z každého koutu pískovací kabiny. Naše společnost je schopná dodat systémy

  • Sběrná jáma zpravidla umístěna v rohu pískovací kabiny
  • Šnekový dopravník, který je zpravidla umístěn po stranách pískovacího boxu
  • Pásový dopravník, který je zpravidla umístěn po stranách pískovacího boxu
  • Shrnovací dopravník, který se používá buď v případě celopodlahového sběru, který pokryje celý prostor kabiny, nebo se využívá pro obvodový sběr tryskacího materiálu. 

recyklacni_system.jpg

Recyklační systém

Pro zvýšení živostnosti abraziva je zapotřebí mít ideální recyklační systém. Součástí recyklačního systému je sběrný systém viz sekce výše, korečkový dopravník, pračka vzduchu, zásobník. Dle potřeb je možné systém vybavit dále sítem, či magnetem pro třídění kovového a nekovového abraziva. Systém musí být vždy správně odladěn, aby dokázal správně separovat, jak těžká abraziva, jakým je například ocelová drť tak velmi jemné a lehká abraziva jakým je balotina. V případě použití pískovacího robota Blastman Robotics se celý systém přizpůsobí potřebám robota tak, aby dostal včas potřebné množství abraziva pro pískování.


tlakova-piskovacka-mobilni-hm-200.jpg

Pískovací zařízení

Hlavní část pískovacího boxu je samotné pískovací zařízení. Zpravidla se využívá velikost min. 200 litrů. Ve výjimečných případech se dodává tlaková nádoba o kapacitě 300 litrů. Zařízení je umístěno pod zásobníkem s abrazivem, s kterým je propojen těsnící hadicí pro snížení prašností v okolí. Díky dálkovému ovládání umístěném na tryskací hadici pracovník může ovládat pohodlně tlakovou nádobu z vnitřku pískovací kabiny. 

Bližší informace o tlakový zařízení naleznete v našem e-shopu viz odkaz zde ..........

 


ocelova_konstrukce.jpg

Konstrukce pískovací kabiny

Pískovací kabiny vyrábíme z povrchově ochráněné robustní konstrukce. Velikost konstrukce je vyráběna dle požadavku zákazníka či prostoru tak, aby ji šlo snadno montovat. Z naší výroby přichází konstrukce připravena tak, aby byla na místě pouze smontovaná čímž šetříme čas montáže. Velikost konstrukce je přizpůsobena požadavkům zákazíka tak, aby i v případě zavěšení pískovacího robota či pracovních plošin měla dostatečnou stabilitu.  


piskovaci_box_panel.jpg

Opláštění pískovací kabiny

Pískovací kabiny či box lze vyrobit takřka z jakékoliv materiálu. Pokud má zákazník například místnost, garáž či budovu, kterou nepoužívá a rád by z toho udělal tryskací box tak je to s pár úpravami možné. V případě, že zákazník chce od naší společnosti kabinu na klíč tak stěny a strop zpravidla děláme pomocí sedvičových panelů. Tyto panely snižují hlučnost v okolí kabiny či boxu. Tloušťka panelu se určuje dle velikosti kabiny a požadovaného odhlučení. 


vykres_piskovani.jpg

Další vybavení

Pískovací kabinu dále vybavujeme dle požadavku zákazna:

  • Pracovní plošiny upravené pro pískovací boxy
  • Automatické řízení doplňování abraziva do systému
  • Propojení systému s řídícím systémem výrobního procesu (sběr dat během tryskání)
  • Speciální konstrukce pro pískovacího robota Blastman Robotics
  • Bezpečností systém pro zachycení pracovníků v případě práce ve výškách
  • VPN propojení se servisním střediskem