Pískovačka BMF

Tryskací zařízení od společnosti BMF představuje unikátní a patentovaný stroj, jediný svého druhu, který je koncipován pro tryskání jak menších sérií výrobků, tak i těch větších. Firma nabízí dvě velikosti zařízení s názvy Twister a Tornado, přičemž rozdíl mezi nimi spočívá pouze v jejich kapacitě a maximální velikosti zpracovávaného výrobku.

Hlavní výhovy

Funkčnost pískovacích zařízení TWISTER a TORNADO

Nové uspořádání funkčních prvků a jejich kinematiky (přesah rotačních a kyvných pohybů) umožňuje rovnoměrné pokrytí povrchů, spodní strany a případně také vnitřních ploch opracovávaných kusů tryskacím prostředkem.Metací kolo se speciálním tvarem lopatkového kola (plynulá regulace otáček do 9 000 ot/min) vrhá tryskací materiál pomocí proudu vzduchu na obrobky nacházející se v držáku obrobků. Ty jsou unášeny rotujícím diskem okolo rovněž rotujícího metacího kola. Jemné částice jsou odsávány z tryskací komory pomocí připojeného odsávání. Poté se tryskací materiál znovu vrací do pracovního okruhu.


Automatický systém pro TWISTER a TORNADO

Zatímco se tryskací roboti již nějakou dobu používají k tryskání větších předmětů (a to zejména u ocelových konstrukcí či velkých odlitků), vývoj takové technologie pro malé a střední díly je stále v začátcích.U produktů TWISTER a TORNADO je k dispozici automatizované zařízení, které lze integrovat do výrobních linek a významně tak přispět k vytvoření plně automatických procesů. Na rozdíl od již známého použití robotů pro tryskání velkých komponentů jsou automatické tryskací systémy TWISTER a TORNADO, nabízené společností BMF, schopny zpracovat tryskací procesy pro malé a střední komponenty. Využívání robotů zde probíhá ve smyslu další automatizace složitých technologických procesů. Plnění systémů výrobky, které mají být zpracovány ze skladu dílů (zásobník), jejich vyjmutí z tryskacího systému a skladování ve skladu po tryskání, tvoří rámec pro úsporu práce pro další možná automatizační řešení. Díky této sestavě, kde je využitý otočný zásobník a robotické rameno, lze buď ručně připravit dostatečné množství výrobků na směnu nebo ho lze zakomponovat do výrobní linky tak, aby nebyl provoz přerušen.

 

 


Máte zájem o pískovací kabinu ve vaší firmě?

Můžete nám zaslat zprávu nebo 
nás kontaktovat telefonicky.

    Zadejte platný formát
    Zadejte platný formát
    Zadejte platný formát
    Zadejte platný formát

    Odesláním tohoto formuláře souhlasím se zpracováním
osobních údajů. Formulář je chráněn technologií reCAPTCHA – PP & ToS.