Stříkací sušící kabina

Jednoduchá stříkací / sušící kabina

Stříkací nebo sušící kabina je konstruována z nehořlavých materiálů a obvykle podléhá požadavkům úřadů na zařazení jako samostatný požární úsek. Výroba kabiny odpovídá normám EN 16985 / EN 1539. Rychlost proudění vzduchu ve svislém směru v prázdné kabině obvykle dosahuje 0,3 m/s. Díky systému vhánění vzduchu do celého stropu přes filtry vzniká protitlak, což zajišťuje rovnoměrné proudění vzduchu po celé kabině. Odsávání v podlaze je velmi účinné, protože je blízko předmětů, které se lakuji. Pod rošty v podlaze je opět umístěn filtr, který zachycuje nečistoty. Osvětlení je řízeno normou EN 16985, což zaručuje minimální osvětlení 750 luxů. Kabina dále splňuje klasifikaci ATEX zóna 2 v souladu s normou EN 16985.

Poptat tento typ

Dvojitá stříkací / sušící kabina s rolovacími vraty

Požadavky na jednoduchou a dvojitou stříkací kabinu jsou vždy identické. Tyto kabiny jsou obvykle navrženy jako dvě nezávislé jednotky, které jsou odděleny rolovacími vrati jak ve šířce, tak výšce. Tím se dosahuje maximální flexibility a umožňuje lakování jak velkých, tak i malých předmětů ekonomicky a odpovědným způsobem. Při otevření vrat se systém spustí jako jedna větší kabina, zatímco v opačném případě lze obě kabiny využívat nezávisle.

Poptat tento typ

Stříkací kabina s odsáváním ve stěně

Vyhloubení a vylití odsávacích jam do podlahy může být někdy nákladné nebo dokonce nemožné. V některých zemích je proto povoleno odsávání vzduchu skrze stěny, přestože nutnost vertikálního (sestupného) proudu vzduchu nelze přehlédnout. Optimálním a preferovaným způsobem je však stále odsávání přes podlahu. Odsávání ze stěn může vytvářet méně optimální pracovní prostředí pro obsluhu, protože prach z nátěru je odsáván za operátorem, což způsobuje vtahování směrem k němu a do jeho pracovního prostoru. Toto je klíčový problém, který by měl být eliminován ve všech lakovacích provozech. Odsávání ze stěn často vyžaduje podstatně více potrubí pro instalaci.

Poptat tento typ

Venkovní lakovací kabina

V případě, kdy zákazník nemá k dispozici dostatek prostoru pro nové lakovací zařízení ve stávajících prostorách, nabízí se venkovní koncept od společnosti Ventherm jako atraktivní řešení. Ventherm má schopnost vybudovat stříkací kabiny a pískovací komory jako samostatnou venkovní budovu, což je často cenově výhodnější alternativa než stavba zcela nové budovy s následnou instalací kabin. Venkovní kabiny od společnosti Ventherm jsou navrženy s ohledem na všechny platné normy, včetně zatížení sněhem, větrem a dalších faktorů, a samozřejmě jsou plně izolované a odolné proti vodě. Nabízí se také v široké škále barev, aby v případě potřeby ladily s designem stávající budovy zákazníka.

Poptat tento typ

Stříkací kabina s horizontálním větráním

Norma EN 16985 a další příslušné normy dovolují, za určitých podmínek, projektovat stříkací kabinu s horizontálním větráním, což znamená odsávání na jednom konci kabiny a vstřikování na druhém. Tato konfigurace často přináší nákladové výhody oproti vertikálnímu větrání (s tahem dolů), jelikož vyžaduje výrazně nižší objem vzduchu a žádné odsávání v podlaze.

Klíčové podmínky pro použití horizontálního větrání zahrnují:

 1. Obsluha nesmí přecházet předmět, který se má lakovat; může provádět lakovaní pouze ve směru proudění vzduchu směrem k filtru.
 2. Rychlost proudění vzduchu musí dosahovat 0,5 m/s, což je vyšší hodnota než při vertikálním větrání (0,3 m/s).
Poptat tento typ

Stříkací kabina s vlastním designem (na zakázku)

Stříkací kabina s vlastním designem nachází uplatnění v oblastech, kde není možné využít standardní technologie. To může zahrnovat oblasti jako je větrná energetika, námořní těžba ropy a plynu, letecký průmysl a stavba lodí.

Při lakování velkých objektů platí do určité míry méně přísná pravidla pro vytvoření odsávací ventilace ve srovnání s běžnými stříkacími/sušícími kabinami. Tato pravidla jsou podrobně popsána v normě EN 16985. Společnost Ventherm má hluboké znalosti všech předpisů a je schopna navrhnout optimální řešení bez ohrožení bezpečnosti. Zároveň je důležité brát v úvahu snížení spotřeby energie, což je zejména v případě velkých zařízení častým aspektem.

Poptat tento typ

Máte zájem o lakovací nebo stříkací kabinu?

Můžete nám zaslat zprávu nebo 
nás kontaktovat telefonicky.

  Zadejte platný formát
  Zadejte platný formát
  Zadejte platný formát
  Zadejte platný formát

  Odesláním tohoto formuláře souhlasím se zpracováním
osobních údajů. Formulář je chráněn technologií reCAPTCHA – PP & ToS.